When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.

Pernikahan

Collection by Ana Abdurrahman

8 
Pins
Ana Abdurrahman
  Hijab Prom Dress, Muslimah Wedding Dress, Muslim Wedding Dresses, Dream Wedding Dresses, Bridal Dresses, Beautiful Prom Dresses, Pretty Dresses, Wedding Hijab Styles, Fairytale Dress

VÂYE

Vâye: Nasip, kısmet. ••••• Ben Defne. 25 yaşında bir Psikoloji mezunuyum. Liseden sonra 1 sene üniversiteye hazırlandığım ve üniversitede de 1 sene alttan derslerimi veremediğim için bu yaşımda KPSS'ye hazırlanıyordum. Babam Ankaralı olduğu için ve babamın işlerinden dolayı Ankara'da oturuyorduk ama ben hem sınava daha iyi hazırlanacağımı düşündüğümden hem de biraz dinlenmek istediğimden dolayı anneannemin yanına Ordu'ya, küçük köyümüze gelmiştim. Dedem vefat ettiğinden beri kuzenim Ayça…

 From the wedding session & Eko Sapta Putra Photo. From the wedding session & Eko Sapta Putra Photograph Muslim Wedding Gown, Muslimah Wedding Dress, Muslim Wedding Dresses, Muslim Dress, Dream Wedding Dresses, Bridal Dresses, Wedding Gowns, Bridal Hijab, Muslim Brides

Thepotomoto Photography on Instagram: “This is NOW! From the wedding session @indahnadapuspita & Eko Sapta Putra Photography: @thepotomoto Videography: @thepotomoto . .…”

4,485 Likes, 91 Comments - Thepotomoto Photography (@thepotomoto) on Instagram: “This is NOW! From the wedding session @indahnadapuspita & Eko Sapta Putra Photography:…”

366 Likes, 3 Comments – Muslim wedding idea (Ins Likes, 3 Comm… Muslim Wedding Gown, Muslimah Wedding Dress, Muslim Wedding Dresses, Muslim Brides, Wedding Hijab, Bridal Dresses, Wedding Gowns, Wedding Lace, Hijab Look

Ide pernikahan muslim on Instagram: “Inspired by @qonitagholib_official 😍😍😍 . . . Tag sahabat tersayangmu yah..semoga bermanfaat.. . Cari dekorasi rumah? 👇👇👇👇👇…”

3,341 Likes, 24 Comments - Ide pernikahan muslim (@inspirasipengantinmuslim) on Instagram: “Inspired by @qonitagholib_official 😍😍😍 . . . Tag sahabat tersayangmu yah..semoga bermanfaat.. .…”

New photography wedding dress mariage ideas Muslimah Wedding Dress, Hijab Style Dress, Hijab Wedding Dresses, Muslim Wedding Dresses, Muslim Brides, Wedding Gowns, Bridesmaid Dresses, Muslim Couples, Wedding Cakes

MUTLULUK FESTİVALİ on Instagram: “Hani geçen @nihanpeker imzalı bir gelinlik paylaşmıştım. Hep beraber bayılmıştık. Şimdi onun boydan fotoğrafını da buldum. Buyrun...…”

2,263 Likes, 73 Comments - MUTLULUK FESTİVALİ (@nunfestlove) on Instagram: “Hani geçen @nihanpeker imzalı bir gelinlik paylaşmıştım. Hep beraber bayılmıştık. Şimdi onun boydan…”

For your dream wedding dress in mind, rather than traditional veils, extravagant details and flamboyant designs; If something simple and … Muslim Wedding Gown, Muslim Wedding Dresses, Wedding Hijab, Dream Wedding Dresses, Wedding Gowns, Muslimah Wedding, Disney Wedding Dress, Hijab Style Dress, Hijab Bride

Yesiltopuklar.com on Instagram: “Hayalinizdeki gelinlik için aklınızda, geleneksel duvaklar, abartılı detaylar ve gösterişli tasarımlardan ziyade; sade ve zarif bir şeyler…”

6,960 Likes, 271 Comments - Yesiltopuklar.com (@yesiltopuklar) on Instagram: “Hayalinizdeki gelinlik için aklınızda, geleneksel duvaklar, abartılı detaylar ve gösterişli…”